منبع: ایسنا
19 April 2018, 11:48 am

قارداشی: در ۶ دوره متوالی المپیک نماینده داشتیم/ سالن تختی نوستالژی همه ورزشکاران کشور است

رییس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به رشد خوب ورزشکاران این رشته گفت: کسب سهمیه المپیک در رشته‌های توپی- راکتی بسیار سخت است و فدراسیون تنیس روی میز تنها فدراسیونی است که به طور پیوسته در ۶ دوره المپیک سهمیه کسب کرده و توانسته برای نخستین بار سهمیه المپیک جوانان را نیز کسب کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2018, 9:39 am

تلاش برای نجات بخشی سالانه 300 خانه تاریخی در استان اصفهان

معاون میراث فرهنگی ادارۀ ‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: فرصت برای خرید، مرمت و ساکن شدن در خانه‌های تاریخی اصفهان وجود دارد و ادارۀ کل میراث فرهنگی استان اصفهان از این اقدام حمایت می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2018, 7:39 am

کاهش 35 درصدی بارش‌ها در کاشان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان گفت: میزان بارندگی در سال آبی جاری کاشان حدود 78 میلیمتر است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته 35 درصد کاهش داشته که نگران کننده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 April 2018, 5:22 am

۹۵ درصد از داروهای دامی در کشور تولید می‌شود

رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: بیش از ۹۵ درصد از داروهای دامی و ۸۰ درصد از داروهای آبزیان در کشور تولید می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 1:47 pm

نوسانات دلار میوه های وارداتی را گران نکرده است

رییس اتحادیه میادین میوه و تره بار اصفهان با بیان اینکه هنوز افزایش نرخ دلار بر میوه های وارداتی تاثیر نگذاشته است، گفت: قیمت میوه های نوبرانه در بازار اصفهان نسبت به هفته گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 1:47 pm

سد زاینده‌رود تا پایان تیر ماه خشک می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: اگر مصرف آب به همین صورت ادامه پیدا کند تا پایان تیرماه 1397 آب سد زاینده رود خشک خواهد شد و دیگر راهی برای تامین آب مصرفی اصفهان نخواهیم داشت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 1:47 pm

کشاورزان شرق، امسال و سال آینده آبی نخواهند داشت

معاون مشترکین آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: میزان بارش‌ها و ورودی‌ها به سد، وضعیت بسیار خطرناکی را نشان می‌دهد. کشاورزان شرق استان نه امسال و نه سال آینده کشاورزی نخواهند داشت و امسال به باغات غرب نیز نمی‌توان آب رساند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 1:46 pm

آبی برای کشاورزی نیست

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان گفت: به دنبال آن هستیم تا در صورت امکان همان‌گونه که برای آب یزد محدودیت وجود دارد، آب بالادست نیز دارای محدودیت شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 1:45 pm

مردم بحران آب را شوخی گرفته‌اند

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر اصفهان گفت: هنوز مشکلات مربوط به حوضه آب اصفهان به دغدغه مردم تبدیل نشده است و باید اطلاع رسانی بی‌پرده ‌ای انجام شود و حقایق این خطر به گوش مردم برسد، چرا که آن را شوخی می‌دانند و هنوز هم ماشین‌های خود را با آب شرب شست‌وشو می‌دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 12:40 pm

تو چشمک کدام ستاره‌ای؟

"ستاره" آخرین چشمک‌ها را می‌زند، اما هنوز چشم انتظار کسی است که برای روزهای بی نور و سخت‌اش، چشمکی دوباره باشد؛ راستی! تو چشمک کدام ستاره‌ای.؟

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 6:44 am

در کنار ملت‌های ستمدیده منطقه ایستاده‌ایم

استاندار اصفهان گفت: اگر امروز از مظلومیت مردم سوریه دفاع می‌کنیم و در کنار مردم یمن هستیم این از وظایف اسلامی ما است و همچنان در کنار این ملل مظلوم خواهیم ایستاد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 6:17 am

اوتیسم، بیماری استعدادهای خاموش

اوتیسم را نمی‌شناسیم و رفتاری که با بیماران اوتیسم می‌شود باعث شده است مجامع عمومی در سال‌های اخیر برای معرفی این بیماری تلاش کنند، اما هنوز تا درک کامل یک بیمار اوتیسم راه طولانی و سختی در پیش است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 April 2018, 5:53 am

چه مادرانی شرایط زایمان در آب را ندارند

یک متخصص زنان و زایمان گفت: از مهم‌ترین شرایط برای انجام زایمان طبیعی در آب این است که سرنوزاد به صورت مناسب در داخل لگن قرار گرفته باشد، کیسه آب مادر پاره نشده و جنین وزن نرمالی داشته باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 11:48 am

ادامه جستجوی گردشگر گمشده مرنجاب در کویر قم و ورامین

معاون سازمان هلال احمر آران و بیدگل گفت: با گذشت ۲ هفته از مفقودی گردشگر مرنجاب هنوز اثری از این فرد دیده نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 8:58 am

پیگیر جذب اعتبار 15 میلیاردی پروژه راهسازی شهرضا- اصفهان هستیم

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان گفت: با تلاش نماینده مردم شهرضا در مجلس، پیگیر جذب اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان از وزارت راه و شهرسازی هستیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 8:05 am

برف و یخ‌زدگی، میهمان بهار نطنز

رئیس اداره هواشناسی نطنز گفت: بارش باران، برف و یخ‌زدگی در بیست و هشتمین روز از بهار میهمان نطنز و مردم نطنز شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 7:41 am

خرج نگاهی بر هنر دستان مردم نصف جهان

بازارهای میدان نقش جهان، پر بود از گردشگرانی که به دنبال یافتن صنایعی فاخر از هنر دست مردان و زنان این دیار بودند، اما دستشان تنها قادر به لمس کالاهای بی ارزش ارزان قیمت بود که حالا به خوبی خود را میان صنایع دستی فاخر اصفهان و در دل گردشگران جا کرده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 7:32 am

تشدید رکود بازار موبایل با اجرای طرح رجیسیتری و نوسانات نرخ ارز

رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه اصفهان با تاکید بر اینکه نوسانات بازار ارز موجب رکود شدید در بازار تلفن همراه شده است، گفت: در حال حاضر اجرای طرح رجیستری و نوسانات نرخ ارز بر افزایش نرخ گوشی تلفن همراه تاثیر دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 7:04 am

صنعت چاپ در اصفهان پسرفت کرده است

یک فعال حوزه نشر کتاب گفت: صنعت نشر و چاپ نه تنها در اصفهان بلکه در کل کشور پیشرفتی نداشته و حتی می توان گفت در اصفهان پسرفت نیز کرده است. البته کسب و کار ناشرهایی که به نسبت نیاز اجتماع کتاب‌هایی همچون کتاب زبان، کمک درسی و کنکور چاپ می کنند، همچنان رونق دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 April 2018, 6:04 am

آسم آلرژیک، شایع ترین نوع آسم است

یک پزشک عمومی گفت: حساسیت یا آلرژی فصلی در اثر واکنش طبیعی بدن به عواملی به وجود می‌آید که طبیعی و بی ضرر هستند، ولی دستگاه ایمنی بدن برخی افراد به شدت نسبت به آن‌ها واکنش نشان می‌دهد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده