منبع: ایسنا
26 May 2019, 11:49 am

تابش: از صحبت‌هایم برداشت اشتباه شد/ درباره سپاهان حرف می‌زنم نه بیرانوند

مدیرعامل باشگاه سپاهان می‌گوید در خصوص بحث سهمیه تماشاگران منتظر تصمیم نهایی سازمان لیگ هستیم و امیدواریم تصمیم درستی در این زمینه بگیرند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 10:31 am

فتاحی: "کومان" به بازی پرسپولیس می‌رسد

سرپرست تیم فوتبال سپاهان می‌گوید تیمش آماده رقابت با پرسپولیس است و کومان نیز در صورت صلاحدید سرمربی به میدان می‌رود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 9:06 am

ملی‌پوش دوچرخه سواری: رکابزنان ایرانی را در خارج دوپینگی می‌دانند

نفر سوم دوچرخه سواری امید آسیا از مشکلاتی که بر سر راه رکابزنان وجود دارد پرده برداشت و گفت: اگر امکانات داشتیم کولاک می‌کردیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 7:02 am

مسیر اصفهان در ۲۰۲۰ چیست؟

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید سال ۲۰۲۰ میلادی را به حضور اصفهان در مسیر توسعه گردشگری، صنایع دستی و هنر بدل کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 6:14 am

وجود تورهای غیرمجاز در ابیانه مشکل ساز است

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان در واکنش به حضور افراد محلی به همراه تورهای گردشگری ابیانه، گفت: هر توری که دارای مجوز باشد خودش راهنمای تور دارد و حتماً آژانس‌های مربوطه این موضوع را مدنظر قرار می‎‌‎دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 6:07 am

سرزمین چشمه‌های جاری

یک اصفهان شناس گفت: کلمه‌ای که به عنوان "خوانسار" مرکب شده است از دو بخش "خوان" و "سار" تشکیل شده است که محققان جغرافیای تاریخی معتقدند "خوان" به معنای "چشمه"و "سار" به معنای "کثرت و فراوانی" است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 6:02 am

بین ۵۰ تا ۷۰ درصد طرح جامع مالیاتی کشور آماده است

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: با اجرای طرح جامع مالیاتی، مودی مالیاتی واقعی شناسایی می‌شود و در حال حاضر استان اصفهان در شناسایی، پیاده کردن و وصول فرارهای مالیاتی در رتبه نخست کشور قرار دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
26 May 2019, 5:57 am

تداوم نامشخص جریان آب در زاینده رود

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ذخیره ۷۱۳ میلیون مترمکعبی مخزن سد زاینده‌رود، گفت: هنوز تصمیمی برای تداوم جریان آب زاینده‌رود بعد از نیمه دوم خرداد ماه اتخاذ نشده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2019, 2:55 pm

مشکلاتی که منجر به فرار سرمایه از استان اصفهان می‌شود

معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه طی سال‌های گذشته دستگاه‌های مختلف اداری مسائل و مشکلات زیادی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده اند، افزود: متأسفانه این مشکلات منجر به فرار سرمایه از استان اصفهان می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2019, 5:02 am

"برنامه درسی پوچ"؛ مغفول یا بی‌اثر؟

براساس نتایج به دست آمده از یک پژوهش و بر اساس نظر متخصصان برنامه‌ریزی درسی، برنامه درسی پوچ مورد غفلت واقع شده است، اما بر اساس نظر متخصصان آموزش پزشکی، برنامه درسی پوچ، برنامه درسی بی‌اثر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
25 May 2019, 3:17 am

"هوادار"، "فوتبال" و "رفتارهای هواداری" از نگاه یک جامعه شناس ورزشی

یک جامعه‌شناس ورزشی در تحلیل پدیده‌ هواداری در فوتبال و سنجش رفتارهای هواداران معتقد است که فوتبال به منزله یک میدان جنگ است که افراد به صورت نمادین در آن با یکدیگر می‌جنگند اما جنگی کنترل شده. او می‌گوید خشونت در فوتبال در مقایسه با سایر آمارهای خشونت اجتماعی بالا نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 May 2019, 6:30 am

بی توجهی زوجین به یکدیگر؛ مهمترین دلیل طلاق در اصفهان

‌معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: با بررسی‌های انجام شده در ۲ ماه ابتدای سال جاری مشخص شد مهمترین دلیل نارضایتی زناشویی که منجر به دادخواست طلاق شده بی توجهی زوجین به یکدیگر بوده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 May 2019, 4:47 am

امروز عده‌ای خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی می‌کنند

معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد که امروز عده‌ای خواسته یا ناخواسته با فشار بر مردم در زمینه‌های اقتصادی، فرهنگی، معیشت و ایجاد ناامیدی در زمین دشمن بازی می‌کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 May 2019, 1:40 pm

شهر زیرزمینی نوش آباد بازگشایی می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر نوش آباد گفت: در توافق انجام شده با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، شهر زیرزمینی نوش‌آباد در روزهای آینده برای بازدید گردشگران بازگشایی می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 May 2019, 12:33 pm

مرحوم کشاورز استقلال وکلا را در چارچوب قانون معنادار می‌دانست

رئیس کانون وکلای دادگستری استان اصفهان گفت: از مهمترین عواملی که موجب بقای نهادهای مدنی می‌شود حفظ وحدت و عدم وجود تناقض است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 May 2019, 8:16 am

تبعات ایجاد استان جدید

یک عضو هیئت علمی منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: بر اساس تجارب پیشین، تشکیل استان در این شرایط، فقط هزینه‌های دولت را افزایش می‌دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 9:19 am

کاهش محسوس تعداد مبتلایان به سالَک در اردستان

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردستان گفت: با وجود روند نزولی تعداد افراد مبتلا به سالک، سال گذشته ۴۹ مورد ابتلا به این بیماری در شهرستان به ثبت رسید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 8:57 am

برگزاری دادگاه مجازی در دانشگاه اصفهان

دومین‌دوره مسابقه دادگاه مجازی دانشگاه با حضور دانشجویان حقوق دانشگاه‌های مختلف در سطح استانی برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 8:07 am

"سام آرام"، "زمیرم"، "سمیرامی" یا "سمیران"؟

یک اصفهان شناس گفت: سابقه تاریخی سمیرم بر طبق تحقیقات دکتر واندنبرگ به ۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد و در طول تاریخ این شهرستان نام‌های زیادی به خود دیده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 May 2019, 7:55 am

کلیپ منتشر شده از ابیانه ربطی به تورهای میراث فرهنگی ندارد

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: آژانس ها و راهنمایان تور ما آموزش دیده اند و به شعائر اسلامی و به قوانین و عرف اسلامی احترام می گذارند و رعایت موازین مذهبی و اعتقادی را در دستور کار دارند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده