منبع: ایسنا
21 June 2018, 10:45 am

سنگ نگاره‌های گلپایگان؛ یک برندخاص برای شهرستان/کباب گلپایگان در راه ثبت ملی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: اگر در گلپایگان بر روی ‌آثار تاریخی تمرکز کنیم، هرکدام از آنها بی‌تردید می‌تواند یک نمونه بی نظیر باشد، از جمله سنگ نگاره‌های گلپایگان که می‌تواند یک برند خاص برای این شهرستان محسوب شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 10:39 am

چرخ گردشگری می‌تواند صنایع دستی و میراث فرهنگی را هم ‌به سرمایه تبدیل کند

‌مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: روستای غرقاب در گلپایگان با تمام آثار ارزشمندی که استان اصفهان به آن افتخار می‌کند، مورد توجه قرار نگرفته است که بتوانیم در حوزه گردشگری از آنها استفاده کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 7:40 am

تغییر الگوی کشت؛ راه مبارزه با بی آبی در اصفهان

‌مدیرعامل شرکت خدمات بیمه کشاورزی، صندوق بیمه بانک کشاورزی گفت: استفاده از کارشناسان در بحث کشاورزی برای تغییر الگوی کشت یکی از اولویت‌هایی است که باید انجام پذیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 7:35 am

منابع آبی خوبی داشتیم، اما نتوانستیم مدیریت کنیم

مدیر برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گفت: آبی که برای فضای سبز مصرف می‌شود را ‌جزو کشاورزی حساب می‌کنند، در صورتی که حوزه‌ای که مصرف می‌شود، ربطی به کشاورزی ندارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 7:27 am

با تخلیه آب‌های زیرزمینی، اصفهان مستعد زلزله می‌شود

‌مدیر مجموعه آموزشی و تفریحی باغ گل‌های شهرداری اصفهان گفت: ‌اگر قرار است برای شهر یزد از سرچشمه‌های زاینده‌رود آب شرب منتقل شود برای آب شرب مردم اصفهان هم از همان سرچشمه‌ها باید آب بیاید. ما برای بازپس گیری آب زاینده رود هیچ کاری نمی‌کنیم حداقل آب شرب را به خودمان بدهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 June 2018, 4:30 am

عابدی: مصوبات مجلس باید در تقویت و توسعه کشور نقش داشته باشد

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین محور سخنان رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس این بود که مصوباتی باید در اولویت کاری مجلس باشد که در تقویت و توسعه کشور نقش داشته باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 3:15 pm

از زاینده‌رود برای آبیاری فضای سبز استفاده نمی‌کنیم

شهردار اصفهان با بیان این که برای آبیاری فضای سبز و باغات این شهر از آب شرب اصفهان و زاینده‌رود استفاده نمی‌شود، گفت: برای آبیاری این فضاها از فاضلاب‌های تصفیه شده استفاده می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 12:40 pm

مدیریت مصرف آب فراصنفی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر اینکه باید از نگاه منطقه ای به آب باید پرهیز کنیم، گفت: مدیریت مصرف آب فراصنفی است و تمام اقشار جامعه باید دغدغه مصرف بهینه آب داشته باشند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 12:38 pm

ابهام زیست محیطی در معدن سنگ میمه

انتشار و همرسانی تصویری از صورتجلسه کمیسیون ماده 24 مکرر قانون معادن، که به درخواست حوزه علمیه اصفهان ثبت شده است، ابهاماتی را درباره صحت قانونی معدن تراورتن میمه به وجود آورده.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 12:19 pm

تعطیلی مرکز طب سنتی بدون مجوز در کاشان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان از تعطیلی و توقف یک مرکز طب سنتی بدون مجوز در کاشان پس از شناسایی خبر داد و گفت: این مرکز غیر قانونی به صورت غیر قانونی و توسط یک فرد بدون تایید صلاحیت فعالیت می کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 12:19 pm

جام جهانی موجب جذب سرمایه گذاران خارجی می‌شود

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان با بیان اینکه برپایی مسابقات جام جهانی بر خلق شغل و یا فرصت های شغلی اثرگذار است، گفت: اگر استراتژی مناسبی از سوی ایران برای مسابقات جام جهانی تعیین شود، حضور تیم ملی فوتبال ایران در این مسابقات می تواند اثرات مثبتی در اقتصاد کشورمان ایجاد کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 12:19 pm

شکایتی از قطع درختان چهارباغ واصل نشده است

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: طبق قانون گسترش فضای سبز، اگر درختان چهارباغ به صورت غیر ضروری توسط شهرداری قطع شده باشد خلاف قانون است و وظیفه تشخیص ضرورت نیز بر عهده خود شهرداری است. اما شهرداری اصفهان قطع درختان را با کاشت درخت جدید جبران کرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 11:43 am

گردشگری، صنعتی همراه با صلح و دوستی

استاندار اصفهان گفت: گردشگری تنها صنعتی است که می‌تواند جامعه جهانی را در جهت صلح و دوستی و آرامش پیش ببرد. به همین علت هر فعالیتی که در این زمینه صورت گیرد فعالیت مثبت و سازنده ای محسوب می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 10:42 am

نگاه گردشگری توسعه پذیر است

شهردار اصفهان گفت: نگاه گردشگری به حال نیست، بلکه نگاه این صنعت، نگاهی توسعه‌پذیر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 8:34 am

گردشگری صادرات نامریی است

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان گفت: رشد اقتصادی در ایران وابسته به نفت است به همین علت اقتصاد غیراشتغال زا در کشور به وجود آمده و به همین دلیل زمانی که رشد اقتصادی رخ می‌دهد، نمی‌تواند بیکاری را رفع کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 6:56 am

حادثه تعرض به کودک خمینی شهری در حال بررسی است

مدیرکل دادگستری استان اصفهان با اعلام اینکه حادثه تعرض به کودکی در خمینی شهر بدون توجه به ملیت او در دست بررسی است اظهار کرد که این کودک هنوز نتوانسته متهم را شناسایی کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:29 am

بدهی 600 میلیارد ریالی کاشانی‌ها به شهرداری

مدیردرآمد شهرداری کاشان گفت: شهرداری کاشان مبلغی بیش از 600 میلیارد ریال معوق نوسازی دارد که ناشی از پرداخت نکردن عوارض نوسازی توسط شهروندان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:29 am

بانک تجارت در فرودگاه اصفهان ارز مسافرتی پرداخت می‌کند

به منظور تسهیل مسافرت‌های خارجی هموطنان، بانک تجارت در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان نیز نسبت به پرداخت ارز مسافرتی به متقاضیان اقدام می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 5:28 am

ثبات گرانی‌ها در بازه زمانی طولانی

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان گفت: وضعیت نبود تعادل و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها پدیده‌ای بلندمدت نیست و گرانی‌ها در بلند مدت به ثبات خواهد رسید، اما دیگر شاهد کاهش قیمت به معنایی که همه تصور می‌کنند، نخواهیم بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 June 2018, 4:58 am

استقرار ۳۰ دستگاه تانکر در روستاهای تحت جیره‌بندی آب اردستان

مدیرآب و فاضلاب روستایی شهرستان اردستان با اشاره به این‌که روزانه ۲۲ سرویس آب به روستاهای اردستان حمل می‌شود، گفت: تعداد ۳۰ تانکر فلزی شش هزار و ۳۰ هزار لیتری به منظور استقرار در روستاهایی که از آب اصفهان استفاده می‌کنند و آب جیره بندی دارند با هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نصب شده است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده