منبع: ایسنا
18 January 2021, 12:10 pm

تکذیب مذاکره ذوب آهن با مجیدی و الهامی

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن می‌گوید فعلا از کادرفنی فعلی این تیم حمایت می‌کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 11:33 am

ساخت کتابخانه مرکزی در اردستان ضروری است

فرماندار اردستان گفت: احداث کتابخانه مرکزی استاندارد در اردستان ضروری است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:39 am

۸۲ درصد جمعیت استان اصفهان شهرنشین هستند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: ۱۲۴۵ شهرداری در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ شهرداری در استان اصفهان است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:26 am

جان باختن ۸۳ بیمار دیگر کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۵هزار و ۸۰۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته و همچنین ۸۳ فوتی جدید ناشی از این بیماری خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:23 am

کاهش ۸ درصدی مراجعین نزاع به پزشکی قانونی اصفهان در ۹ ماهه امسال

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از کاهش ۸.۷ درصدی مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: از کل مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان طی این مدت تعداد ۱۰ هزار  و ۸۴۶ نفر زن و ۲۰ هزار و ۲۹۴ نفر مرد بوده اند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 10:12 am

پیش‌بینی ۳۸۱۶ شعبه اخذ رأی در استان اصفهان

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری اصفهان گفت: در استان اصفهان ۳۸۱۶ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش‌بینی شده است که معمولاً در هر شعبه اخذ رأی ۱۵ تا ۲۰ نفر عوامل نظارتی حضور دارند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 9:04 am

مشخص شدن تاریخ ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده با وزارت کشور و استانداری‌های کشور تاریخ ثبت‌نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 8:39 am

نگاهی به زیارتگاه تاریخی جوشقان

می‌گویند نام جوشقان، برگرفته از چشمۀ جوشان است اما نقل دیگری هم هست که روایت می‌کند این محدوده، ملک شخصی دو برادر بوده. وقتی آن‌ها همۀ محصولشان را بین خود تقسیم کرده‌اند، یک دانه «جو» اضافه آمده که آن را از وسط شقه کرده‌اند و به همین سبب این روستا «جوشقان» نام گرفته؛ روستایی که یادگاری مهم از دورۀ ایلخانی در دل خود دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 8:15 am

به طرح های صنعتی که مبتنی بر فناوری‌های نوین نباشد، مجوز فعالیت نمی‌دهیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: به هیچ طرح صنعتی که مبتنی بر فناوری های نوین نباشد، مجوز فعالیت نمی دهیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 7:11 am

اصفهان رتبه اول ثبت روزهای ناسالم در میان کلانشهرهای کشور

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به توزیع نامتوازن صنایع در استان اصفهان گفت: بیش از ۷۰ درصد از صنایع استان در ۸ درصد مساحت استان مستقر هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 6:48 am

با بسته بودن مدارس مشکل کرونا حل نمی‌شود

یک عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با بسته بودن مدارس مشکل کرونا حل نمی شود، مشکل اصلی رعایت نشدن پروتکل های بهداشتی در مکان های مختلف و سیاست های متناقض در کشور است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 5:54 am

تعریف سناریویی برای کاهش آلودگی هوا با حداقل هزینه و زیان اقتصادی

عضو هیئت علمی و استاد محیط زیست دانشگاه اصفهان با بیان اینکه یک مسیر سیستماتیک برای حل مشکلات آلودگی هوا وجود دارد که در چند گام است و در هر گام مطالعه نقش کلیدی دارد، گفت: در این مسیر، آلودگی هوا باید با حداقل هزینه کاهش یابد درحالی که اقتصاد کمترین ضربه را بخورد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
18 January 2021, 5:37 am

اظهارات «پمپئو» علیه ایران برای برون رفت از وضعیت داخلی آمریکا است

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: امروز ایالات‌متحده در دریای فساد، ضعف مدیریت، بی‌سیاستی در رابطه با مسائل جهانی و مشکلات داخلی و خارجی غرق است و به دنبال راهی برای برون رفت از این وضعیت است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 3:12 pm

مدیر عامل کارخانه ذوب آهن استراتژی خود را نسبت به باشگاه تعیین کند

مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان در انتقاد به وضعیت باشگاه ذوب آهن گفت: یزدی زاده مدیر عامل کارخانه ذوب آهن ابتدا به ساکن باید استراتژی خود را نسبت به این باشگاه مشخص کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 1:27 pm

دولت، دست دلالان را از بازار ارز، طلا و مسکن کوتاه کند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه افرادی که بازارهای مسکن، ارز و طلا را برای سرمایه گذاری خودشان انتخاب کرده اند به هر نحوی سعی می کنند قیمت ها کاهش پیدا نکند که لازم است دولت دست این دلالان را کوتاه کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 11:25 am

تشییع پیکر چهار شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس - اصفهان

صبح امروز همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، پیکر مطهر چهار شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس با حضور پرشور مردم اصفهان تشییع شدند. پیکر دو تن از این شهدا در گلستان شهدای اصفهان آرام گرفت و دو پیکر دیگر نیز به شهرستان‌های نجف‌آباد و فریدن منتقل شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 10:33 am

اینفوگرافیک / روند کرونا در ایران، از ۲۸ آذر تا ۲۸ دی

طبق اعلام وزارت بهداشت، ویروس کرونا تا ظهر یکشنبه (۲۸ دی ۹۹) یک میلیون ۳۳۰ هزار و ۴۱۱ نفر را در ایران به طور قطعی مبتلا کرده و در مجموع تا این روز ۵۶ هزار و ۸۰۳ نفر را به کام مرگ کشانده است. از سوی دیگر، یک میلیون ۱۱۹ هزار و ۱۳۷ نفر در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند. بررسی آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد که طی ۱۰ روز اخیر (۱۹ تا ۲۸ دی) به طور متوسط در هر ساعت حدود ۲۵۹ نفر در ایران مبتلا و ۴ نفر قربانی این ویروس شده‌اند. البته در هر ساعت حدود ۲۸۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند. در این اینفوگرافیک روند شیوع کرونا در ایران طی یک ماه اخیر (از ۲۸ آذر تا ۲۸ دی) را مشاهده می‌کنید.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 10:01 am

۸۶ فوتی و ۶۰۱۶ ابتلای جدید کرونا در کشور

سخنگوی وزارت بهداشت جدیدترین موارد شناسایی و فوتی ناشی از کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته را اعلام کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 7:14 am

نیاز فوریت‌های پزشکی به دریافت لوکیشن امدادخواه در اتاق فرمان

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: فوریت‌های پزشکی به دلیل حساس بودن رسالت خود و سر و کار داشتن با جان و سلامت مردم و لزوم سرعت عمل در امدادرسانی به امدادخواهان، به شدت به نمایش و دریافت لوکیشن امدادخواه در اتاق فرمان نیاز دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
17 January 2021, 7:12 am

سبک زندگی فاطمی حلّال مشکلات امروز جامعه است

دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر اصفهان، حضرت فاطمه (س) را دختر نبوت، همسر ولایت، مادر امامت و شفیعۀ امت معرفی کرد و گفت: اگر دختران، همسران، مادران و آحاد جامعه سبک‌های زندگی عاشقانۀ آن حضرت را در شئون مختلف، سرمشق خود قرار بدهند، جامعۀ فاطمی یک جامعۀ نمونه خواهد شد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده