منبع: ایسنا
22 July 2019, 9:43 am

قیمت مسکن تا چند ماه آینده کاهش می‌یابد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با اشاره به کاهش قیمت در بازار مسکن طی چند ماه آینده، گفت: در حال حاضر خانه های خالی در اصفهان متناسب با تقاضای مردم نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 9:38 am

تاثیر رایحه "اسطوخودوس" بر کیفیت خواب ورزشکاران

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که رایحه اسطوخودوس نقش مهمی در بهبود سطح کیفیت خواب، خلق‌وخو وانسجام تیمی ورزشکاران تیم‌های ورزشی دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 8:47 am

رشد 10 درصدی مصرف انرژی در اصفهان با استخراج ارزهای دیجیتال

سخنگوی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با بیان اینکه میزان مصرف دستگاه‌های "ماینر" برای تولید بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال دیگر زیاد است، گفت: شبکه برق شهرستان اصفهان امسال بیش از 10 درصد رشد مصرف انرژی داشته است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 7:41 am

کمبود 15 هزار معلم در استان اصفهان

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برای آغاز سال تحصیلی جدید، 15 هزار نفر کمبود معلم در استان اصفهان داریم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 July 2019, 5:11 am

باید و نبایدهای زیرساخت ساده‌ای به نام "توالت"

یکی از ساده‌ترین زیرساخت‌های لازم در مکان‌های گردشگری و نیاز اولیه برای هر گردشگر، وجود سرویس‌های بهداشتی است. موضوعی که ایران را به دلیل کمبود، آلودگی، خرابی و درهای بستۀ این زیرساخت‌ ساده، به عنوان کشور بدون سرویس بهداشتی شناسانده است ضمن اینکه توجه به ایمنی بناهای تاریخی و استانداردسازی سرویس بهداشتی نیز امری ضروری است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 11:10 pm

چرا "زرد خوان" شده‌ایم؟

بنا بر هشدار کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه فرهنگی، زرد خوانی، امروز یکی از آفت‌های مهم جامعه کشورمان شده است و همین امر باعث شده که بسیاری از مطالعه کتاب سرباز زده و به مطالعه این‌گونه مطالب روی آورند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 8:21 pm

اعلام آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای توسعه روابط با روسیه

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق بازرگانی اصفهان آماده تقویت و توسعه روابط بازرگانی، گردشگری و کشاورزی با سن پترزبورگ روسیه است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 2:13 pm

تولید داروی سالک

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ارتباط با عملکرد دانشگاه در حوزه پیشگیری، کنترل و درمان بیماری سالک در سطح استان اصفهان گفت: در حال حاضر بالغ بر ۴۳ مرکز بهداشتی درمانی فعال در تشخیص و درمان سالک در سطح شهرستان های اصفهان در حال فعالیت هستند و مراحل تولید داروی این بیماری در حال انجام است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 11:21 am

نانوایان ناچار به عرضه نان بی‌کیفیت هستند

نایب رئیس انجمن علوم و فنون غلات اصفهان گفت: هر ساله دستمزد کارمندان افزایش می یابد، اما دستمزد نانوایان طی چند سال گذشته افزایشی نداشته است، در این شرایط آنها ناچار می‌شوند نان بی‌کیفیت عرضه کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 11:11 am

تابش: کی‌روش امشب در اردوی سپاهان است/ با بازیکنان مدنظر کادر فنی مذاکره می‌کنیم

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: از نفرات جذب شده راضی هستیم و بر اساس نیاز تیم و نظر کادرفنی در صورت نیاز با بازیکنان مذاکره خواهیم کرد، اما اسم بازیکنی را اعلام نخواهیم کرد که بعداً مشکلی ایجاد شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 7:27 am

تقسیم‌بندی استان‌ها در مجموع به نفع کشور نیست

استاندار سابق اصفهان گفت: اگر روال توزیع بودجه میان استان‌ها و نحوه بهره‌برداری از استعدادها و مزیت‌های نسبی مناطق به شکل مطلوبی انجام شود، آن وقت هیچ درخواستی برای تبدیل یک منطقه به استان جدید مطرح نمی‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 7:18 am

هنر "گوی بافی" نوش‌آباد در معرض خطر فراموشی

تاریخ و تمدن ایرانی با هنر و صنایع دستی گره خورده است و ایرانیان در هر زمان، هنر و صنعتی را بنا به نیاز خود خلق کرده‌اند، اما امروز به مرور در هجوم تکنیک و تکنولوژی این هنرها به فراموشی سپرده شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 7:09 am

غرق شدن 2 نفر در استخر جمع‌آوری آب دانشگاه آزاد نجف آباد

مدیر کل دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: عصر روز گذشته دو نفر نیروی خدمات پیمانکار فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف‌آباد در استخر جمع‌آوری آب این دانشگاه غرق شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 7:03 am

بررسی سطح بزاقی هورمون تستوسترون در اختلال دو قطبی نوع یک

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که اختلال در سطح تستوسترون می‌تواند نشان دهنده یک اختلال نوروبیولوژیکال مهم در اختلال دوقطبی باشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 July 2019, 5:05 am

وزیر نیرو تا مشکلات آب آشامیدنی اصفهان حاد نشده اقدامی کند

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از وزیر نیرو می‌خواهیم تا مشکلات اصفهان حاد نشده است اقدام مقتضی در خصوص تامین آب آشامیدنی مردم اصفهان انجام دهد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 2:22 pm

توسعه دستگاه سونوگرافی دام در یک شرکت دانش‌بنیان

سونوگرافی دامی یکی از مهمترین تجهیزات در دامپزشکی است. یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید دستگاه سونوگرافی دامی مبتنی بر تکنولوژی اولتراسونیک یا فرا صوت شده است که اکنون پس از گذشت دو سال توانسته این محصول را ارتقا ببخشد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 8:36 am

دیپلماسی شهری بهسازی و توسعه روابط بین ملت‌ها را هدف قرار می‌دهد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مزیتی که دیپلماسی شهری در معرفی یک کشور به جهان دارد، دیپلماسی دولتی ندارد چراکه سیاست به دلیل منفعت طلبی‌ها شدیداً در دیپلماسی دولتی دخیل است و به تبع آن نمی‌تواند ارتباطات موثری را جهت تبادلات فکری، فرهنگی و اجتماعی برقرار کند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 8:29 am

موبایل از کاهش نرخ دلار بی‌نصیب ماند

اگرچه طی هفته گذشته نرخ ارز در بازار کاهش یافته، اما قیمت موبایل که تاثیر مستقیمی از نوسانات بازار ارز دارد، تغییری نکرده و فروشندگان بر کمبود محصول در بازار تاکید می کنند و آن را دلیل ارزان نشدن موبایل می دانند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 6:52 am

از همتِ «همایی»

هر کار بزرگی حاصل تلاش انسان بزرگی است که به انجام آن همت گماشته است. یکی از کارهای بزرگی که امروز مأمنی به نام «صائبیه» را برای اصفهان به جای گذاشته، نتیجه کوشش مردی است به نام «جلال‌الدین همایی».

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 July 2019, 6:38 am

آبرامیان: توقیف نفتکش انگلیسی کاملا قانونی است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: توقیف نفتکش انگلیسی بر اساس ضوابط بین‌المللی دریایی بوده است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده