منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:46 am

اعتیاد این بلای خانمان‌سوز

اعتیاد بلایی خانمان‌سوز است که نتایج و اثرات سیاسی، اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی مهمی درسطح جامعه دارد. بدین لحاظ شناخت عوامل و علل ایجاد اعتیاد و راه‌های مبارزه با آن امری ضروری است، این معضل اجتماعی که همگان از آن به‌عنوان یک بیماری نیز یاد می‌کنند در چهارمحال و بختیاری گریبانگیر جوانان و حتی نوجوانان و زنان شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:41 am

تولید پسته در یزد 10 درصد کاهش یافت

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان یزد از کاهش 10 درصدی تولید پسته به دلیل سرمازدگی، گرمازدگی و آفت‌زدگی خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:41 am

دفاع مقدس سبب خودباوری و تحکیم وحدت ملی شد

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نیروی دریایی ارتش گفت: جنگ تحمیلی با وجود خسارت‌های فراوان، موجب ایجاد خودباوری دینی در جوانان، استقلال و تحکیم وحدت ملی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:39 am

جذابیت آیین‌های عزاداری محرم برای گردشگران خارجی

عضو انجمن راهنمایان گردشگری خراسان رضوی با اشاره به نقش گردشگری آیینی و مذهبی گفت: بازدید از دستجات، علم و کتل‌ها و اجرای آیین‌های عزاداری محرم برای گردشگران خارجی جذاب است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:34 am

300 بیمار تالاسمی در خاش نیازمند دریافت خدمات

یازدهمین گردهمایی استانی تالاسمی با حضور پزشکان، پرستاران و مسئولان شعبات انجمن های تالاسمی در شهرستان خاش سیستان و بلوچستان برگزار شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:30 am

مهاجرت از جنگ

با وقوع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ جمع زیادی از مردم آسیب‌دیده خرمشهر و آبادان از مناطق جنگی به مشهد مهاجرت کردند و در شهرک شهید بهشتی ساکن شدند. پس از گذشت سه دهه هنوز زخم جنگ و محرومیت بر تن این مردم قابل مشاهده است. با این وجود، زندگی در کوچه‌های این محله جریان دارد و حال‌وهوای جنوب کشور در فلافل و سمبوسه ‌فروشی‌ها، پوشش مردان و زنان، لهجه و گویش مردمان این منطقه کاملاً مشهود است. شهرک شهید بهشتی داری ۳۰ بلوک مسکونی است که هرکدام ۴۵ واحد یک، دو یا سه خوابه دارد و در حدود ۵ هزار نفر ساکن این شهرک هستند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:28 am

افتتاح باغ بانوان منظریه با حضور «ابتکار»

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور همزمان با افتتاح فاز اول باغ شهر بانوان منظریه در شهرضا با تاکید بر اهمیت توسعه فضاهایی که زنان و دختران بتوانند در آنها آزادانه از آب و هوا برخوردار شوند، از تاسیس 24 امین پارک بانوان در این شهر خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:26 am

بدترین وضعیت آبی در سد پیشین گزارش شده است

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه 80 درصد این استان تحت تاثیر خشکسالی است باید ایجاد مرکز پایش خشکسالی به صورت منطقه ای مورد توجه قرار گیرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:24 am

برخورد قاطع و قانونی در بستن چاههای غیر مجاز باید اعمال شود

استاندار سیستان و بلوچستان در سومین نشست شورای حفاظت از منابع آب گفت: از نگاههای سنتی، بخشی و غیراقتصادی در مصرف آب باید پرهیز شود و روشهای و مدلهای نوین کشاورزی جایگزین روشهای سنتی گردد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:21 am

60 هکتار از باغ‌های رودان در آتش سوخت

۶۰ هکتار از باغ‌های روستاهای سرجوئیه و خراجی شهرستان رودان در آتش سوخت.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:18 am

وقیح‌ترین نام برای یک کودک!

زشت‌ترین نام فرزندی که تا به حال شنیده‌اید چه بوده؟ فوری، فلفل، گرگ آقا، غارت؟ این اسم‌ها واقعی و البته عجیب و خنده‌دار هستند اما به واقع وقیح نیستند، شوم نیستند، سرکوفت نیستند، تخریب هویت نیستند ...

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:15 am

استاندار خوزستان: شهدای "صابئین مندایی" شهدای میهن هستند

استاندار خوزستان با اشاره به تعامل اقلیت صابئین مندایی با مسلمین گفت: این روابط می تواند سرمشق و الگویی برای سایر گروه ‎ ها، ادیان و مذاهب مختلف باشد تا به یاری خدا بتوانیم دست در دست یکدیگر کشور عزیزمان را به سمت پیشرفت و ترقی سوق دهیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:15 am

خدمات صابئین مندایی در دوران دفاع مقدس در خوزستان فراموش‌نشدنی است

نایب ‎رییس انجمن صابئین مندایی ایران از درخواست هیات شهدا و ایثارگران صابئین مندایی ایران مبنی بر نامگذاری پارک و کوچه‌ای به نام شهدا و مندائیان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:15 am

آلودگی هوا به کلیه‌ها هم رحم نمی‌کند

نتایج مطالعات نشان داده است که حتی استنشاق میزان اندک هوای آلوده نیز برای کلیه‌ها مضر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 6:10 am

رتبه سی‌ام کسب و کار زیبنده البرز نیست

نماینده عالی دولت در استان البرز با بیان اینکه البرز از پتانسیل های زیادی برای سرمایه گذاری برخوردار است، گفت: رتبه سی‌ام کسب و کار به هیچ وجه زیبنده استان البرز نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 5:56 am

6 هکتار از جنگل‌های سوزنی برگ شرق استان طعمه حریق شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از وقوع دو مورد آتش سوزی در جنگل‌های رامیان و کلاله در شرق استان خبر داد و گفت: در این آتش سوزی ها 6 هکتار از جنگل های سوزنی برگ منطقه طعمه حریق شدند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 5:54 am

البرز سالن تخصصی تئاتر و موسیقی ندارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با انتقاد از نبود سالن تخصصی تئاتر و موسیقی در استان البرز گفت: این موضوع باعث از دست رفتن استعدادهای استان شده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 5:52 am

سرمایه‌گذاران در البرز فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌ثباتی در قانون و پیچ‌وخم‌های اداری باعث فرار سرمایه‌گذاران می‌شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 5:35 am

مشکلات کارگران پروفیل ساوه پایان می یابد

مدیر عامل کارخانجات نورد و پروفیل ساوه گفت: با برنامه‌ریزی‌های بعمل آمده تا پایان سال جاری مشکلات کارگری این شرکت پایان می‌یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 September 2017, 5:30 am

چرا کشتارگاه صنعتی ایلام فعال نمی‌شود؟

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: فعال‌سازی کشتارگاه صنعتی ایلام و زمینه‌سازی برای بازگشت نیروهای بیکار شده این واحد تولیدی بزرگ نیازمند همراهی و همکاری همه سازمان‌ها و نهادهای مسئول است.

ادامه خبر
اخبار برگزیده