منبع: ایسنا
24 April 2019, 12:44 pm

هیچ عامل مذهبی نباید مانع گسترش گردشگری شود

مدیر حوزه‌های علمیه کشور و رئیس هیئت امنای جامعه المصطفی العالمیه گفت: نباید هیچ عامل مذهبی مانع گسترش گردشگری شود ، بلکه حوزه‌های علمیه در این حوزه تئوری نو ارائه داده و با حفظ اندیشه، سنت‌ها و فرهنگ‌ها، درهای ایران اسلامی را به روی گردشگری معنوی، اخلاقی و فرهنگی باز کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 10:07 am

خام فروشی به هر عنوان قابل قبول نیست

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این‌که خام فروشی به هر عنوان قابل قبول نیست، گفت: ایجاد صنایع بالادستی و پایین دستی در حوزه هایی نظیر معادن ، نفت و گاز منجر به ارزش افزوده و اشتغال پایدار خواهد شد .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 8:47 am

وضعیت نامناسب زیرساخت‌های برق در شهرک‌های صنعتی آذربایجان شرقی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساخت‌های برق در شهرک‌های صنعتی استان، گفت: برای پیش‌برد صنعت استان باید باورهای گذشته را تغییر داده و از ظرفیت‌های قانونی برای تامین مالی پروژه‌ها استفاده کنیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 8:45 am

کشورهای اسلامی باید از ظرفیت‌های گردشگری استفاده کنند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان این‌که همایش فقه گردشگری همایشی نو و ابتکاری کم نظیر است، گفت: کشورهای اسلامی نیز باید از ظرفیت‌های گردشگری استفاده کنند، لازم است متولیان سازمان گردشگری براساس تحقیقات از ظرفیت‌های موجود و دستاوردهای علمی این همایش برای برنامه ریزی و اجرایی کردن سیاست‌های درآمدزا در زمینه‌ی گردشگری حلال بهره ببرند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 8:44 am

۷۰ سال پیش در دانشگاه بین المللی ربع رشیدی تبریز به سه زبان زنده‌ تدریس می‌شد

رئیس دانشگاه تبریزبا بیان این‌که شهر تبریز همواره مهد علم و دانش بوده است، اظهار کرد: حدود ۷۰ سال قبل دانشگاه بین المللی ربع رشیدی در تبریز وجود داشت که در آن به سه زبان زنده‌ی جهان تدریس می‌شد و تحت عنوان دانشگاه کارآفرین مطرح بود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 8:40 am

نخستین همایش بین المللی فقه گردشگری در تبریز آغاز به کار کرد

نخستین همایش بین‌المللی فقه گردشگری با حضور نخبگان و گردشگران بیش از ۵۰ کشور جهان، امروز در تالار وحدت دانشگاه تبریز آغاز به کار کرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 7:32 am

صادرات 290 میلیون دلاری محصولات کشاورزی از آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از صادرات 290 میلیون دلاری محصولات کشاورزی در سال 1397خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 6:31 am

تبریز یکی از پاک ترین‌شهرهای جهان است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز یکی از پاک ترین‌شهرهای جهان است که از مجموعه خدمات شهرداری تبریز به جهت توجه ویژه به پاکیزگی شهر قدردانی می کنم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 6:28 am

اجرای طرح هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین در سطح آذربایجان شرقی

مدیر امور دام سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از اجرای طرح هویت گذاری دام‌های سبک و سنگین در سطح آذربایجان شرقی خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 6:28 am

دبی برخی از مسیل‌های شهر تبریز به یک سوم کاهش پیدا کرده است

رئیس کمیسیون خدمات شهری شوای شهر تبریز گفت: دبی برخی از مسیل های شهر تبریز به یک سوم کاهش پیدا کرده و این کانال‌ها و مسیل‌ها باید لایروبی شود، برای لایروبی این مسیل ها نیازی به بودجه ویژه وجود ندارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
24 April 2019, 6:14 am

برخی از تجهیزات مقابله با بحران شهرداری تبریز متعلق به ۴۰ سال قبل است

معاون عمرانی شهردار تبریز با بیان اینکه برخی تجهیزات مقابله با بحران شهرداری متعلق به ۴۰ سال قبل است، گفت: در این شرایط، فشار نبود تجهیزات بر عهده کارگران خدمات شهری می‌افتد که به هیچ عنوان شایسته شهرداری تبریز نیست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 3:58 pm

برف در ورزقان ارتفاع ترانشه‌ها را به ۶ متر رسانده است

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ورزقان گفت: برف در ورزقان ارتفاع ترانشه‌ها را به شش متر رسانده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 2:29 pm

سربازان گمنام امام زمان(عج) همواره در تمامی مسائل پیش‌قدم بوده‌اند

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) همواره در تمامی مسائل به‌ویژه مسائل امنیتی پیش‌قدم بوده و توانسته‌اند با تعامل خوبی که با سایر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور دارند امنیت را برای ایران سلامی به ارمغان آورند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 1:45 pm

صحیح نیست در شرایط کنونی جامعه، ناامیدی را ترویج دهیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که با وجود تمامی مشکلات، حوزه سلامت به خوبی خودش را سرپا نگه داشته است، گفت: به طور کلی هزینه ارائه خدمات سلامت از تورم تبعیت نکرده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 10:52 am

تلاش می‌کنیم پوشش همگانی سلامت در آذربایجان شرقی محقق شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزبا تاکید بر این‌که در سال‌جاری تمام توان خود را به کار می‌گیریم تا پوشش همگانی سلامت محقق شود، افزود: طی روزهای آتی 50 مرکز سلامت در حاشیه شهر در استان افتتاح می‌شود و با توجه به قدم‌های خوبی که در زمینه "پرونده‌های الکترونیکی سلامت" در تبریز برداشته شده است، برآنیم در سال‌جاری کل استان را زیر پوشش قرار دهیم تا هزینه‌های بهداشت و درمان کاهش یابد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 10:52 am

شناسایی 90 هزار فرد مبتلا به دیابت در آذربایجان شرقی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که تا سال گذشته، حدود 90 هزار فرد مبتلا به دیابت در استان شناسایی شده است، گفت: دیابت یکی از پرهزینه‌ترین بیماری‎ها به شمار می‌آید، به طوریکه 15 درصد هزینه‎های تحمیل شده به نظام سلامت، مربوط به دیابت است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 10:52 am

جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق باید در اولویت باشد

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق همچنان باید در اولویت باشد، گفت: در عین حال فرایند رسیدگی و تعیین تکلیف کالاهای قاچاق کشف‌شده نیز باید با سرعت بیشتری طی شود و دستگاه‌هایی که مسئول ارزیابی و اعلام نظر در خصوص کیفیت این کالاها هستند، در کم‌ترین زمان به استعلام‌های سازمان اموال تملیکی پاسخ دهند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 8:41 am

شناسایی 23 مورد جدید ابتلا به ایدز در آذربایجان شرقی/ الگوی انتقال، جنسی شده است

مدیر گروه بیماری‌های واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز از شناسایی 23 بیمار جدید مبتلا به ایدز در سال گذشته دراستان خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 5:06 am

کم‌تر از ۵۰ درصد اعتبارات مصوب احیای دریاچه ارومیه محقق شده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با بیان این‌که تاکنون از مجموع اعتبارات مصوب شده برای احیای دریاچه، کم‌تر از ۵۰ درصد اعتبارات محقق شده است، افزود: متاسفانه برخی از پروژه‌های احیای دریاچه هنوز ناقص باقی مانده است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 April 2019, 5:06 am

چیزی به نام هاله‌ی حرارتی در اطراف دریاچه ارومیه وجود ندارد

مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: از لحاط علمی چیزی به نام هاله‌ی حرارتی که در اطراف دریاچه‌ی ارومیه تشکیل شده و از ورود بارش‌ها به وسط دریاچه جلوگیری می‌کند، وجود ندارد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده