منبع: ایسنا
23 September 2017, 1:29 pm

کاهش ۲۲ سانتی‌متری سطح تراز دریاچه ارومیه

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌شرقی از کاهش 36 درصدی نزولات جوی در استان خبر داد و این امر را اصلی‌ترین عامل کاهش 22 سانتی‌متری سطح تراز دریاچه ارومیه در شهریورماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل برشمرد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 September 2017, 11:20 am

سرویس مدارس در تبریز هوشمند شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز با اشاره به ابتکار جدید آموزش و پرورش در هوشمند کردن سرویس مدارس گفت: از طریق سیستم GPS، موقعیت دانش‌آموزان زمان سوار شدن، پیاده شدن و تردد در طول مسیر به اولیا اعلام خواهد شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 September 2017, 10:59 am

تربیت دانش‌آموزان خلاق، مستلزم تعلیم و تربیت در علوم مختلف است

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: برای این‌که دانش‌آموزانی خلاق و با مهارت تربیت کنیم باید به تعلیم و تربیت در همه علوم مختلف توجه شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 September 2017, 10:59 am

پرورش گیاهان دارویی چرا باید مورد توجه قرار گیرد؟

ایران در زمینه دارا بودن تنوع گیاهان دارویی یکی از کشورهای برتر دنیا بوده و به لحاظ تنوع وضعیت آب و هوایی دارای بیشترین تنوع است. به حدی که از مجموع ۱۴تنوع آب و هوای دنیا، سرزمین ایران از ۱۱تنوع آن برخوردار است. ولی با این وجود و با نظر به پیشینه کهن استفاده از گیاهان دارویی در ایران، چنین به نظر می رسد که هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت‌های موجود در کشور بخوبی بهره برداری کنیم و جایگاه مناسبی در عرصه تجارت در بازارهای جهانی گیاهان دارویی بیابیم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 September 2017, 7:35 am

تراز دریاچه ارومیه ۲۰ سانتیمتر از برنامه‌ریزی عقب افتاد

مسوول واحد سیاستگذاری دفترتلفیق و برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه با تاکید بر اینکه تراز دریاچه ارومیه را باید نسبت به دوره مشابه مقایسه کرد، گفت: تراز دریاچه ارومیه در شهریورماه امسال ۲۰ سانتی‌متر کمتر از سال گذشته بود که موضوع نگران‌کننده‌ای است چون قرار بود هر سال روند تراز مثبت باشد و تراز امسال نسبت به سال قبل کمی کمتر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
23 September 2017, 6:25 am

اصلی‌ترین وظیفه اساتید بسیجی، حفظ روحیه‌ جهاد و شهادت در دانشگاه است

رئیس سازمان بسیج اساتید آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که اساتید دانشگاه در دوران دفاع مقدس همانند دیگر اقشار جامعه احساس تکلیف کرده و در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس حاضر شدند، گفت: شماری از این اساتید شاید در ایام دفاع مقدس جزو اساتید دانشگاه نبودند اما پس از انجام تکلیف در جبهه‌های جنگ در صحنه‌های مختلف دانشگاه حضور یافته و امروز یکی از اصلی‌ترین وظیفه‌ی این اساتید حفظ روحیه‌ی جهاد و شهادت در دانشگاه است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
22 September 2017, 11:14 am

امام جمعه تبریز: ترامپ در برابر ملت ایران درمانده شده،یاوه‌گویی‌ می‌کند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز تاکید کرد: درماندگی و عاجز بودن در برابر ملت ایران، دلایل یاوه گویی‌های ترامپ است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2017, 1:05 pm

واردات بلبرینگ چینی به کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز

سرپرست استانداری آذربایجان‌شرقی از واردات بلبرینگ چینی به کارخانه بلبرینگ‌سازی تبریز خبر داد و گفت: بلبرینگ‌های چینی توسط این کارخانه به اسم بلبرینگ تبریز به فروش می‌رسد که جای تأسف دارد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
21 September 2017, 12:56 pm

بررسی اقدامات شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی

مأموریت‌ها و اقدامات شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با حضور «رضا علیزاده»، نماینده مردم ورزقان و نائب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بررسی شد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 September 2017, 9:26 am

پیگیری برای برقراری پرواز از فرودگاه مراغه

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه پیگیر برقراری پرواز از فرودگاه مراغه هستیم، گفت: تمامی زیرساخت‌های لازم برای برقراری پروازها و تمامی امکانات در فرودگاه سهند مراغه وجود داشته و در این راستا فقط باید شرکت‌های هواپیمایی اعلام آمادگی و همکاری کنند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 September 2017, 7:10 am

باهر ارسباران: حریفان سختی در مسابقات شمشیربازی تایلند داشتم

ملی‌پوش شمشیربازی گفت: حریفان سختی در مسابقات تایلند داشتم.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 September 2017, 5:52 am

مدرسه‌سازی، استمرار رسالت انبیاست

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه‌سازی، استمرار رسالت انبیاست.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 September 2017, 5:27 am

نماینده تبریز از چالش‌های آذربایجان شرقی و ویژگی استاندار مطلوب می‌گوید

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آنچه از سوی دولت اعلام شده تنها یک گزینه برای استانداری آذربایجان شرقی مطرح شده است؛ اما شایعات پیرامون این موضوع زیاد است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
20 September 2017, 4:44 am

تصادف مرگبار 2 خودرو در آذربایجان شرقی

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی از فوت یک نفر و مصدوم شدن چهار نفر درپی برخورد یک دستگاه نیسان با یک دستگاه خودروی سواری روآ خبر داد

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 11:56 am

استفاده از رویکردهای تلفیقی موثر در ارتقای کیفیت آموزشی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر این‌ که خلق فرصت یادگیری با مداخله به موقع آموزش ایجاد می شود، گفت: استفاده از رویکردهای تلفیقی در ارتقای کیفیت آموزشی موثر است.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 10:16 am

افزایش ۱۱ درصدی ارزش اعتباری پرونده‌های جرائم اقتصادی در آذربایجان‌شرقی

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان‌شرقی از افزایش ۱۱ درصدی ارزش اعتباری پرونده‌های جرائم اقتصادی از جمله اختلاس، تسهیلات غیرمجاز بانکی، زمین‌خواری و ارتشاء در شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 9:39 am

تامین اجتماعی خودسرانه بیمه قالیبافان را قطع کرده است

رئیس اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان فرش دستبافت تبریز با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی خودسرانه بیمه قالیبافان را قطع کرده است، گفت: از نمایندگان مردم در مجلس درخواست داریم که موضوع "قطع بیمه قالیبافان" را پیگیری کنند، ما نیز در حال رایزنی هستیم تا بیمه‌ی قطع شده‌ی قالی‌بافان برقرار شود و آنانی که فرش می‌بافند و واجد شرایط بیمه هستند نیز بیمه شوند.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 9:37 am

تخریب ساختمان خاک موجب کاهش عملکرد محصولات زراعی می شود

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان ‌شرقی اظهار کرد: تغییر ساختمان خاک تحت تاثیر عوامل مختلف، باعث نامطلوب شدن خصوصیات فیزیکی همچون کاهش تهویه و کاهش نفوذپذیری خاک می شود و نتیجه این عمل فرسایش خاک است که درنهایت این امر موجب کاهش عملکرد محصولات زراعی می شود.

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 5:48 am

زیورآلاتی از جنس معمارانه

" زیورآلاتی از جنس معمارانه" عنوان نمایشگاهی در تبریز است که هنر دست هنرمندان، خلاقیت معماران و زیبایی بناهای تاریخی و فرهنگی را یکجا برای بازدیدکنندگان و گردشگران به ارمغان می آورد تا هدیه ای هرچند کوچک با چانشی معماری با خود از تبریز به یادگار داشته باشند .

ادامه خبر
منبع: ایسنا
19 September 2017, 5:47 am

جریمه در انتظار رانندگانی که نوشته بر پشت خودروی خود نصب کنند

معاون اجتماعی نیروی انتظامی آذربایجان شرقی گفت: نصب هرگونه نوشته از جمله شعر، استیکر و ...در پشت ماشین ها در ایام محرم جریمه 30 هزار تومانی دارد.

ادامه خبر
اخبار برگزیده