آپدیت Android L برای Nexus 5 و Nexus 7

     ۱۳۹۳-۰۵-۲۰

n5

سرانجام گوگل آپدیت جدید سیستم عامل اندروید خود را با نام  Android L developer preview  برای نکسوس ۵ و ۷ منتشر کرد.
همچنین گوگل SDK  جدید خود با نام Google Fit  را در طی چند روز گذشته ارائه کرد تا زمان بسیار خوبی برای توسعه دهندگانی باشد که میخواهند اپلیکیشن های جدید بسازند ، از مزایای Google Fit API  استفاده کنند و اپلیکشن های ساخته شده را بروی نکسوس ۵ و ۷ امتحان کنند.

اما Google Fit API  را میتوان یک قدم مهم رو به جلو در زمینه تکنولوژی و سلامت دانست. همانطور که از اسم این پلتفرم پیداست برای سلامتی (Fit)  طراحی شده . همچنین گوگل اعلام کرده که با برخی از کمپانی های ورزشی نظیر آدیداس و نایکی در حال همکاری برای ساختن محصولات پوشیدنی قابل برنامه ریزی با این پلتفرم است. پیش از این گوگل به توسعه دهندگان این قول را داده بود که به همراه SDK جدید API هایی ارائه کند که به مهندسان این توانایی را بدهد تا اپلیکیشنهای مرتبط با سلامت را به یک مرحله کاملا جدید توسعه دهند.

به عنوان مثال API  مربوط به سنسورها به شما اجازه میدهد تا در سطح بسیار وسیعی به سنسورهای مربوط به دستگاه ها اندرویدی یا پوشیدنیها دسترسی داشته باشید. پس اگر شما در حال ساختن یک اپلیکیشن برای دویدن هستید، میتوانید آن را به سیستم نظارت بر عملکرد قلب متصل کنید و در مدتی که کاربر در حال دویدن است هر ۵ ثانیه فعالیت قلب او مورد بررسی قرار گرفته و به تلفن همراهش ارسال شود تا در جریان فعالیت قلبی خودش قرار بگیرد.

 

منبع : technobuffalo

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی