منبع: آفتاب

بهبود عملکرد اقتصادی آلمان در سه ماهه دوم سال

22 June 2018, 1:41 am

بانک مرکزی آلمان اعلام باتوجه به افزایش مخارج دولتی انتظار دارد اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم، عملکردی بهتر از سه ماهه نخست سال از خود به ثبت رساند.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

بورس هیجانی و صف‌های پایدار خرید

22 June 2018, 12:33 am

بورس تهران در این هفته شاهد کانال‌شکنی‌های پی‌درپی بود، به طوریکه هیجان‌های موجود در بازار باعث صف های خرید پایدار در روزهای متوالی شد؛ این روند به نماگر اصلی بازار کمک کرد تا به قله تاریخی ۱۰۹ هزار واحدی نزدیک شود.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

"اتحادیه اروپا آماده مذاکره با آمریکا درباره درباره تعرفه‌های تجاری است"

21 June 2018, 10:41 pm

کمیسیونر تجارت اتحادیه اروپا اعلام کرد: اتحادیه اروپا آماده برگزاری مذاکرات با آمریکا برای حل تنش‌های تجاری است.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

ریاست دوره‌ای صندوق اوپک به عربستان رسید

21 June 2018, 1:44 pm

شرکت کنندگان در سی‌ونهمین اجلاس صندوق توسعه بین‌المللی اوپک در وین، به ریاست عربستان برای یک دوره پنج ساله دیگر رای موافق دادند.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

تفاهم‌های ایران با کره جنوبی و تایوان

21 June 2018, 11:42 am

در حاشیه دومین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب سئول نسخه نهایی تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین ایران و کره جنوبی امضا شد.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

بیمه ۲۰۰ هزار نفر که کارگر ساختمانی نبودند، قطع شد

21 June 2018, 8:51 am

اکبر شوکت اعلام کرد: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دستور داده است که بیمه ۲۰۰ هزار نفر که کارگر ساختمانی نبوده‌اند قطع شود و به جای آنها اسامی کارگران ساختمانی واقعی وارد لیست شود.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای آغازین تابستان

21 June 2018, 8:45 am

انجام عملیات آبیاری در ساعات اولیه صبح و یا اواخر روز با توجه به افزایش دما، رنگ آمیزی کندوها برای کاهش اثر گرمای هوا به رنگ‌های سفید یا زرد و تنظیم دما و بهبود شرایط تهویه در مرغداری‌ها و گاوداری‌ها از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پنجشنبه تا سه‌شنبه (31 خرداد تا 5 تیرماه) است.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

شفافیت؛ نتیجه درگیری‌های پشت پرده در صنعت خودرو

21 June 2018, 7:51 am

شدیدترین حملات به خودروساز۳۰هزار میلیاردتومانی از کجا آب می خورد؟چرا عده ای طی چند ماه اخیر تا این حد سازمان یافته دست به دامان رسانه های غیررسمی مخالف حاکمیت علیه تیم مدیریتی سایپا شده‌اند؟

ادامه خبر
منبع: آفتاب

تردد ۳۰ ساله‌ها متوقف می‌شود؟

21 June 2018, 3:20 am

از سرگیری فعالیت سایت‌های فروش آنلاین بلیت قطار برای سفرهای تابستانی در حالی اتفاق افتاده که شرکت رجا به عنوان اصلی‌ترین شرکت فعال در عرصه مسافربری ریلی فروش بلیت خود را تا امروز به تاخیر انداخته بود؛ موضوعی که به نظر می‌رسد ریشه آن در اختلاف‌ها بر سر تردد واگن‌های مسن است.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن با شیب ملایم

21 June 2018, 3:15 am

در طی روزهای گذشته قیمت اوراق تسهیلات مسکن با شیب ملایمی در حال افزایش بوده به طوری که قیمت تسه فروردین ماه سال جاری به آستانه ۷۰ هزار تومان رسیده است در حالی که چند روز پیش این اوراق حدود ۶۷ هزار تومان معامله می‌شد.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

زمزمه افزایش نرخ سود بانکی

21 June 2018, 2:50 am

سودهای موهوم بانکی به اعتقاد کارشناسان، عاملی برای رشد بازارهای سکه و ارز بودند؛ با این حال یک کارشناس اقتصادی معتقد است که افزایش نرخ سود بانکی در شرایط فعلی ضروری است.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

تشدید مشکلات مالی استارباکس/ تعطیلی ۱۵۰ شعبه تنها در آمریکا

21 June 2018, 1:18 am

با سقوط ارزش سهام بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای جهان، مدیرعامل این شرکت عملکرد آن را غیرقابل قبول خواند و وعده تغییرات ساختاری داد.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

فعالیت 100 هزار واحد صنفی غیرمجاز در البرز

21 June 2018, 12:31 am

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: بسیاری از کارجویان تحصیلکرده هستند ولی با توجه به دارا بودن تخصص‌های لازم توانایی به کارگیری تخصص خود را ندارند، از این رو موسسات کاریابی با تمرکز بر مشاوره‌های دقیق این دسته از افراد را به سمت بازارهای کار هدایت نمایند.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

استاندار خوزستان: آب و برق خوزستان برای صدور مجوز پرورش ماهی لجبازی می‌کند

20 June 2018, 12:29 pm

استاندار خوزستان گفت: سازمان آب و برق خوزستان برای صدور مجوز پرورش ماهی لجبازی می‌کند.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

آخرین قیمت نهاده‌های دامی اعلام شد

20 June 2018, 11:23 am

از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آخرین قیمت نهاده‌های دامی اعلام شد.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

هیچ وزارتخانه‌ای پاداش پایان خدمت ۹۶ کارکنان خود را نداده است

20 June 2018, 7:22 am

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ وزارتخانه‌ای پاداش پایان خدمت ۹۶ کارکنان خود را نداده است، گفت: پاداش فرهنگیان بازنشسته تا شهریور ماه در سه قسط پرداخت می‌شود که واریز قسط اول از ۱۰ روز آینده آغاز می‌شود.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

کاهش کیفیت هوا در شرق و جنوب کشور

20 June 2018, 6:29 am

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش کیفیت هوا در مناطق جنوبی و شرقی کشور از برقراری جوی پایدار در بیشتر مناطق خبر داد.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

اوپک به ساز آمریکا می‌رقصد؟

19 June 2018, 7:51 pm

کاسه‌های داغ‌تر از آش اوپک که در ظاهر سنگ تعادل این سازمان را به سینه می‌زنند به بهانه کمبود عرضه نفت و افزایش تقاضا در بازار جهانی نفت ساز افزایش تولید را کوک کرده اند؛ به طوریکه بدون مشورت با بنیان گذاران اوپک و با وجود مخالفت تعدادی از بنیان گذاران و حتی بدون اینکه منتظر جلسه آتی اوپک که قرار است روز جمعه برگزار شود باشند تولید خود را افزایش داده اند.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

ایران هجدهمین مصرف کننده برق دنیا

19 June 2018, 5:51 pm

مدیرعامل توانیر گفت: براساس آخرین آمار مصرف برق ایران در دنیا در رتبه ۱۸ است و این در شرایطی است که میزان مصرف در سرانه تولید و شدت انرژی تناسبی با سایر کشورهایی که رتبه‌های مشابهی در عرصه‌های اقتصادی مانند ما دارند وجود ندارد و به اعتقاد من این مساله یک نقطه ضعف بزرگ در صنعت برق است.

ادامه خبر
منبع: آفتاب

برخی با دادن آدرس غلط مانع اجرای سیاست‌های اصلاحی می‌شوند

19 June 2018, 4:39 pm

اقتصاد ایران نیازمند شفافیت است.در این مسیر بی تردید مشکلات و معضلات فراوانی خودنمایی می کند و بسیاری از کسانی که از رانت های موجود در بازار نفعی را می برند و سودهای کلانشان با شفاف شدن شرایط اقتصادی در معرض خطر قرار می گیرد، نه تنها مخالفت عملی خود را آغاز می کنند بلکه با سنگ اندازی هایی نسبت به ایجاد بحران اقدام می کنند تا شاید بتوانند دوران برخورداری از رانت را کمی طولانی‌تر کنند.

ادامه خبر
اخبار برگزیده