آزمون تیپ شناسی ( MBTI )

     ۱۳۹۳-۰۷-۰۹

در سال ۱۹۲۱ دکتر کارل گوستاو یونگ روانشناس مشهور سوئیسی کتابی با عنوان انواع روانشناختی به چاپ می رساند. او برای اولین بار در این کتاب به تیپهای مختلف افراد اشاره می کند… سالها بعد خانم کاترین بریگز و دخترش ایزابل بریگز میرز با مطالعه در این زمینه MBTI را معرفی می کنند …
آزمون تیپ شناسی یا به عبارتی ( MBTI ) ، نام نرم افزار جدیدی است که از طرف سایت هنرتک برای کاربران تهیه شده. این نرم افزار بر اساس یک آزمون شناخته شده بین المللی با نام آزمون MBTI طراحی شده است. شهرت و کاربرد این آزمون تا حدی است که موسسات بسیار زیادی در سراسر دنیا اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی در این زمینه می نمایند.

اما آغاز ام بی تی آی را می توان زمانی دانست که دکتر یونگ روانشناس معروف سوئیسی در کتاب انواع روانشناختی اقدام انتشار تئوری خود نمود و این تئوری سالها بعد توسط خانم کاترین بریگز و دخترش ایزابل بریگز میرز مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت تا آغازی برای این آزمون باشد.  شاید جالب باشد که بدانید خانم کاترین بریگز که ادامه دهنده تئوری دکتر یوگ بود، هیچگونه تحصیلات آکادمیک در زمینه روانشناسی نداشته و به عنوان یک فرد عادی علاقه مند به روانشناسی این آزمون را طراحی کرده بود.

در این آزمون شما به تعدادی از سوالات که موقعیت های مختلفی را توصیف می کنند پاسخ می دهید و با توجه به پاسخ های ارائه شده در یکی از دسته های شانزده گانه تیپ های انسانی قرار می گیرید.

mbti2

 

این نرم افزار قادر است تا حد بسیار بالا و نزدیک به واقعیت البته با توجه به صادق بودن فرد پاسخ دهنده ، خصوصیات اخلاقی او را نشان دهد و تمایلات و گرایشهای شخصیتی فرد را مشخص کند.

 

 

mbti3با این نرم افزار، آشنایی بیشتری با خصوصیات اخلاقی خود و اطرافیانتان پیدا می کنید و می توانید رفتاری بهتر با آنها داشته باشد و شرایط و روحیاتشان را درک کنید. توضیحات این آزمون تا حد زیادی به واقعیت نزدیک خواهد بود ، اگر با صداقت پاسخ داده شوند.

mbti4

و یکی از مهم ترین امکانات این نرم افزار ، پیشنهاد مشاغل مناسب برای تیپ ها مختلف است  که بر اساس سالها آزمایش توسط دانشمندان و روانشناسان تهیه شده است.

mbti5

و در پایان شما با افرادی آشنا خواهید شد که همانند شما دارای همین خصوصیات و تیپ بوده اند.

این نرم افزار حاصل ساعت ها تلاش در زمینه جمع آوری فایل ها و ترجمه متون موجود در سایتهای معرفی شده در بخش منابع موجود در نرم افزاراست. لطفا اصول اخلاقی در زمینه انتشار را رعایت نمایید.

شما می توانید نرم افزار فوق را از طریق سایت بازار دانلود و نصب نمایید.

bazaar-logo-and-logotype-small

 

دیدگاه خود را بیان کنید

@

نرم افزار پیشنهادی